Qeveria e Serbisë nesër mbledhje urgjente për arrestimin e 15 serbëve në Shëtrpcë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka caktuar takimin urgjent të Qeverisë së vet për nesër pasi këtë më parë e kishte kërkuar drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Gjuriq.

Mbledhja mbahet për të shqyrtuar “situatën më të re në Kosovë, e krijuar pas arrestimit të 15 serbëve në Shtërpcë dhe pas presioneve për pranim të Kosovës në UNESCO, njoftojnë mediet serbe, transmeton Koha.net.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeveria-e-serbise-neser-mbledhje-urgjente-per-arrestimin-e-15-serbeve-ne-shetrpce/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala