Qeset plastike janë më të mira për mjedisin se çantat e letrës. Prodhimi i letrës kërkon shumë më tepër energji se ai i plastikës. Edhe riciklimi i letrës kërkon më shumë energji sesa riciklimi i plastikës.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeset-plastike-jane-me-te-mira-per-mjedisin-se-cantat-e-letres-prodhimi-i-letres-kerkon-shume-me-teper-energji-se-ai-i-plastikes-edhe-riciklimi-i-letres-kerkon-me-shume-energji-sesa-riciklimi-i-plas/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala