Qeriqi: qeveria t`i paguaj veteranët

Autori:Gazeta Fjala

 

Xhevdet Qeriqi nga Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të Luftës së UÇK-së  gjatë protestës së organizuar nga veteranë e pa kënaqur u ka drejtuar institucioneve porosi.

Ai kërkon që qeveria e Kosovës  t’i përfundoj obligimet e saj që i ka ndaj veteranëve.

“Bashkluftetarëve tanë po iu bëhën padrejtësi. Ne ende nuk jemi takuar me asnjërin nga qeverirmtarët. Jemi të detyruar që t`i nderrmarim këta hapa”, tha ai raporton Gazeta Fjala.

Sipas Qeriqit rreth 4000-5000 është numri i veteranëve që nuk i kanë marrë mjetet nga ana e qeverisë

Në këtë protestë afro 100 veteran janë mbledhur para qeverisë, të cilët kanë paralajmëruar se do të qëndrojnë rreth 1 ore./ Gazeta Fjala/

veteran 1

veteran 2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeriqi-qeveria-ti-paguaj-veteranet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala