Qeriqi: Në fund të javës tjetër dalin listat

Autori:Avdyl Pajaziti

Perfaqsuesit e veteranëve të UCK’së kanë dalur nga Qeveria. Ata kanë thënë se kanë arritur një marrveshje me drejtuesit e institcioneve të Kosovës.

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtareve të UÇK, Xhevdet Qeriqi ka thënë e Qeveria do të bëjë publike të gjithë emrat e veteranëvë deri në fund të javës së ardhsme, nëse nuk ndodh kjo, sipas tij protesta do të vazhdojë.

Ai ka thënë se Qeveritarët i kanë prmtuar se nësë nuk ndodh kjo, ata do të dalin së bashkë me veteranët në protesta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qeriqi-ne-fund-te-javes-se-ardhshme-dalin-listat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala