Qendra e drogës dhe seksit në Gërmi (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Hapësira ku Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, këto ditë të nxehta vere do të duhej t’i priste mysafirët është përplot prezervativ e shiringa droge.

Qendra protokollare e paraparë të ndërtohej para dhjetë vitesh në Gërmi, për deputetët dhe zyrtarët e lartë të shtetit, nga ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci është kthyer në qendër droge e seksi, raporton Gazeta Fjala.

Hapësirat e dedikuara për dhoma gjumi për deputetët e aktivitete rekrataive janë përplot shiringa e pajisje të përdorura nga narkomanët.

Ky vend i braktisur ku janë investuar afro 2 milion euro nga taksat e qytetarëve siç edhe shihet në fotot e realizuara nga ekipi i Gazetës Fjala, është kthyer në një zonë tepër të rrezikshme.

Projekti ideor i qendrës ishte pranuar me 3 qershor të vitit  2004 ,kurse fillimi i punimeve të këtij  projektit ka filluar me 18 mars të vitit 2005.

Meqenëse ekziston vendimi i Kryesisë për vazhdimin e punimeve nga viti në vit, në projekt buxhet ndahet edhe linja buxhetore për ndërtimin e kësaj qendre të cilat shpenzohen në linja të tjera./Gazeta Fjala/.

8

12

11756634_10207443025578113_729869264_n

9

 

211

6

5

3

4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qendra-e-droges-dhe-seksit-ne-germi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala