Qazim Qunaku mbron Shpend Ahmetin në Gjykatë

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna deri më tani ka humbur pothuajse të gjitha betejat gjyqësore në shkallën e dytë, ndërsa vetëm për vitin e kaluar dhe këtë vit aktualisht janë proceduar 118 lëndë, por që gjykata ka urdhëruar Komunën që të bëjë kompensimin për 7 lëndë, e që deri më tash janë ekzekutuar vetëm 3 prej tyre, në vlerë prej gati 2 milionë euro.

Zyrtari kryesor, i cili po e përfaqëson Prishtinën në Gjykata është ish-drejtori në kabinetin e Isa Mustafes, Qazim Qunaku, i cili në kohën e udhëheqjes së LDK-së e kishte udhëhequr drejtorinë e Inspektoratit, i cili më pas ishte futur në administratë.

Qunaku së bashku me Hava Krasniqin janë përfaqësues juridik. /zeri/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/qazim-qunaku-mbron-shpend-ahmetin-ne-gjykate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala