Putin urdhëron miliarderët rusë

Autori:Avdyl Pajaziti

Putin urdhëron miliarderët rusë që të kthejnë paratë në vend nga llogaritë jashtë shtetit, duke u tërhequr vërejtjen se paratë në vendet e huaja nuk i kanë të sigurta.

Pas deklaratave për sanksione të reja ndaj Moskës zyrtare, Putin tha se vendi ka nevojë për ato para.

“Presidenti tha se biznesmenët të cilët kanë marrë vendimin për të rikthyer paratë në Rusi duhet të veprojnë shpejt. Ky ishte mesazhi i tij kryesor”, tha për një televizion rus biznesmeni Oleg Deripaska.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/putin-urdheron-miliarderet-ruse/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala