Putin jep informata shokuese: Ja kush po e financon ISIS-in

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti rus Vladimir Putin ka drejtuar gishtin kundër financuesve të ISIS.

Sipas tij ISIS financohet nga njerëz të 40 shteteve të ndryshme, përfshirë edhe disa vende të G20-ës.

Lideri rus ka shpërndarë të dhënat me kolegët në G20 duke u dhënë atyre emra konkretë që janë mbajtur të fshehtë nga mediat dhe publiku.

Ndërsa i përket një marrëveshje me Perëndimin, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se është shumë larg.

“Ka shumë divergjenca mes palëve.

Mos prisnit të zgjidhnim gjithë mosmarrëveshjet për 20 minuta?!”, tha ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/putin-jep-informata-shokuese-ja-kush-po-e-financon-isis-in/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala