Pushteti merret me votë, jo me revolucion

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri i Parë, njëherësh edhe ministër i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke aluduar te protestat e organizuara së fundmi nga partitë opozitare, ka deklaruar se pushteti në një vend demokratik merret me votën e lirë të qytetarëve dhe jo me revolucione proletare.
Këto komente zëvendëskryeministri Thaçi i bëri të martën gjatë mbledhjes së rregullt të Qeverisë, ku raportoi edhe për vizitat e tij të fundit në Kroaci dhe Slloveni, të vlerësuara si shumë të suksesshme.

Edhe aksionin e djeshëm të partive opozitare, që u futen dhunshëm në oborrin e Gjykatës Kushtetuese, Thaçi e ka quajtur shantazh dhe sulm ndaj institucioneve të pavarura të shtetit. /KP/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pushteti-merret-me-vote-jo-me-revolucion/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala