Punëtorët kërkojnë borxhin nga AKP-ja

Autori:Zekirja Shabani

Ish-punëtorët e kompanisë hoteliere- turistike “Kosova” dhe ajo “Trasing” të Prishtinës kanë protestuar të martën para Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Ata kanë kërkuar rreth 15 paga, të cilat asnjëherë nuk i kanë marrë, pavarësisht që një gjë e tillë u është premtuar, raporton TV ARTA.

Përfaqësuesit e këtyre dy kompanive u takuan edhe me Bordin e AKP-së. Sipas punëtorëve të ndërmarrjes “Trasing”, kjo agjenci do ua paguaj borxhin atyre në fillim të marsit. Por në takim u tha se një gjë e tillë nuk do të ndodhë edhe me punëtorët e kompanisë hoteliere turistike “Kosova”, për shkak të borxhit të madh që ka kjo kompani.

Punëtorët paralajmëruan protesta të tjera nëse kërkesat tyre nuk realizohen.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-kerkojne-borxhin-nga-akp-ja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala