Punëtorët e Ujësjellësit “Prishtina” rrahen mes vete

Autori:Avdyl Pajaziti

Një sherr ka ndodhur brenda Ujësjellësit KUR “Prishtina”.

Gazeta “Zëri”, ka mësuar se Kapllan Parduzi, menaxher i Shërbimit për Konsumator ka sulmuar fizikisht sot (mërkurë), kolegun e tij Remzi Llumnica, zyrtar i lartë financiar.

Sulmi me grushte nga ana e Parduzit kishte ardhur gjatë një mbledhje ku ishte diskutuar për ligjin e faljeve të borxheve.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Selatin Retkoceri i emëruar në pozitën e U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv në KUR “Prishtina”.

“Ka pasur konflikt verbal për ligjin e faljeve të borxheve, pasi ka ardhur ligji i pa kompletuar dhe aty ka pasur mospajtime”, ka thënë Retkoceri.

Gazeta merr vesh se i njëjti kishte kërcënuar para dy muajsh Remzi Llumnicën, me të cilin rast është duke u marr Policia e Kosovës.

Po ashtu, konfirmohet se në vend ngjarje ka dal Policia e Kosovës dhe është duke u marr me rastin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-e-ujesjellesit-prishtina-rrahen-mes-vete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala