Punëtorët e RTK-së vazhdojnë protestën

Autori:Avdyl Pajaziti

Punëtorët e Radio Televezionit të Kosovës (RTK) sot vazhdojnë me protestat e radhës me kërkesën për shfuqizimin e vendimit të drejtorit të përgjithshëm të RTK-së Mentor Shala për largimin nga puna të kryetarit të sindikatës Fadil Hoxha dhe nënkryetarit Arsim Halili.

Protesta e sotme mbahet Para Kuvendit te Republikës së Kosovës në kohen kur edhe filllon seanca parlamentare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-e-rtk-se-vazhdojne-protesten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala