Punëtorët e Pallatit të Drejtësisë: Duam oksigjen

Autori:Avdyl Pajaziti

Kanë vazhduar protestat e punëtorëve të gjykatave në Pallatin e Drejtësisë, për shkak se një ditë më herët ishte prishur lifti duke u lënduar dy punëtorë.

Sanije Nebihu dhe gjyqtarja Makifete Saliuka kanë kërkuar ndihmë në QKU për shkak të lëndimeve që kanë marr.

Një nga kërkesat e tyre është “duam oksigjen”.

Ndërtesa e Pallatit të Drejtësisë është përuruar vetëm para pak ditë, ndërsa punëtorët po e bojkotojnë punën për shkak se po konsiderojnë se përbën rrezik.

Katër punëtorë të Gjykatës së Apelit ishin lënduar të enjten derisa ndodheshin në një ashensor, pasi ai i ka lëshuar ata.

Deri më tash askush nuk është deklaruar për këtë protestë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-e-pallatit-te-drejtesise-duam-oksigjen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala