Punëtorët e Llamkosit kërkojnë llogari

Autori:Avdyl Pajaziti

Të më mërkurën puntorët e fabrikës së llamarinës “Llamkos” nga Vushtrria do t’ia mësyjnë Prishtinës për të protestuar para Qeverisë dhe Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Enver Isufi, kryetar i sindikates së puntorëve të ndërmarrjes ka bër të ditur për Gazeta Fjala se qëllimi I protestës së rradhës është senzibilizimi i institucioneve dhe opinionit për mbylljen dhe fillimin e likuidimit të ndërmarrjes.

“Me këtë rast që një vit as Qeveria dhe as AKP-ja nuk kanë marrë masa për gjetjen e një zgjidhje që të mos mbyllen 500 vende të punës”, theksohet Isufi.

Sipas tij premtimet kanë mbet vetëm premtime nga muaji në muaj, por menaxhmenti dhe pronari nuk i kanë kryer obligimet ndaj punëtorëve

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-e-llamkosit-kerkojne-llogari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala