Punëtorët e administratës së prokurorive paralajmërojnë bojkotim të punës

Autori:Avdyl Pajaziti

Sindikata e Punëtorëve të Judikatures ka njoftuar se punonjësit e administratës së prokurorive të Kosovës, janë tepër të indinjuar për faktin se nuk u është paguar përvoja e punës prej 0.5% , si në të gjitha institucionet tjera shtetërore të Kosovës, raporton Gazeta Fjala.

“Kjo mospagesë është si pa soj e neglizhencës dhe papërgjegjësisë nga ana e Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës”, thuhet në njoftimin e kësaj sindikate.

Më tej përmes një njoftimi për media drejtuesit e sindikatës bëjnë të ditur se kanë trysni nga e gjithë administrata e prokurorive se nëse deri me 20 qershor nuk rregullohet kjo çështje, e gjithë administrata do ta bojkotoj punën

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetoret-e-administrates-se-prokurorive-paralajmerojne-bojkotim-te-punes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala