Punëtorë të Kosovës B në protesta [foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Kosovën B, me organizim të Sindikatës së Punëtorëve të këtij kompleksi energjetik, po mbahen protesta të punëtorëve

Protestat kanë filluar sot dhe ato do të vazhdojnë edhe nesër.

Kërkesat kryesore të punëtorëve në këto protesta janë realizimi i marrëveshjes kolektive dhe ngritja e pagave.

Këto janë kërkesat e punëtorëve adresuara tek menaxhmentit të KEK-ut të cilat janë përpiluar në fillim të muajti tetor e që kishin afat realizimi deri më 15 tetor:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/punetore-te-kosoves-b-ne-protesta-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala