Puçrrat në secilën pjesë të fytyrës tregojnë një problem shëndetësor, shikojeni cilat

Autori:Avdyl Pajaziti

Kur shiheni në pasqyrë dhe vëreni një puçërr, gjëja e parë që mendoni është si ta hiqni? Gjëja e dytë që bëjmë është të provojmë t’i rezistojmë tundimit për ta hequr, të bindura se kështu do të eliminoni problemin.

Por e dini se çfarë duhet te bëni? Vëreni vendin ekzakt ku është shfaqur dhe konsultohuni me hartën e akneve për të kuptuar se çfarë lajmëron dhe si të ndërhyni për të modifikuar ushqyerjen.

Po, sepse sipas mjekësisë kineze aknet që shfaqen në vende të ndryshme të fytyrës nuk janë gjë tjetër veçse lajmëruese të ndonjë problemi në pjesë të ndryshme të trupit tonë. Për këtë arsye nevojitet t’i kushtoni vëmendje ndaj këtyre sinjaleve sepse është trupi ai që në një farë mënyrë po tërheq vëmendjen tuaj.

Duke parë hartën e akneve do të kuptoni se puçrrat që shfaqen në pjesën e sipërme të ballit tregojnë për probleme të mundshme të aparatit tretës, por nëse ato shfaqen në pjesën e poshtme të ballit tregon për probleme të mundshme me zemrën dhe që jeni nën stres.

Puçrra në zonën e veshëve tregojnë për probleme me veshkat, ndërsa kur shfaqen në zonën rreth syve i
përket problemeve me mëlçinë. Nëse është mjekra vendi ku janë shfaqur puçrrat? Beni kujdes me zorrët dhe stomakun./Albeu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pucrrat-ne-secilen-pjese-te-fytyres-tregojne-nje-problem-shendetesor-shikojeni-cilat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala