Publikohen fotot e iPhone 6s

Autori:Avdyl Pajaziti

Apple është ndoshta ende muaj larg për të lansuar iPhone e saj të ardhshëm, por një seri e fotografive na jep një ide të asaj që mund të duket.
Mark Gurman i 9to5Mac publikoi një seri të fotografive që thuhet se tregojnë pjesë metalike në çdo kënd.
Në pjesën e jashtme duket shumë si iPhone 6 dhe 6 Plus. Por ja se si duket pjesa e prapme e telefonit.

Sipas Gurman, ndryshimet e mëdha në aspektin e dizajnit do të jenë të brendshme.

Fotot e Gurman tregon se kamera duket identike me atë të iPhone 6 dhe 6 Plus.

Këtu është pamja e poshtme e telefonit, që tregon se vendi ku del zëri dhe portet janë të njëjta.

Ne ndoshta do të dimë më shumë në lidhje me çfarë saktësisht të rejat që Apple ka për iPhone 6s në Shtator, kur kompania zakonisht paraqet iPhone e saj të ri. Tipari më i ri pritet të jetë shtimi i një ekrani Force Touch, që do të thotë se iPhone juaj do të jetë në gjendje të tregojë se sa shumë ju jeni duke shtypur ekranin.

iphone6s

iphone6sinside

iphone6sbottom

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/publikohen-fotot-e-iphone-6s/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala