PTK shpenzon 17 mijë euro për telefona mobil

Autori:Zekirja Shabani

Posta dhe Telekomi i Kosovës nuk e ka ndermend të ndalët në shpenzimet e parave për blerje të paisjeve të menqura të komunikimit. Një shpenzim të till në vlerë përj 17 mijë e 200 eurove  kjo kompani publike e ka bërë edhe të enjten.

Në njoftimin për dhënie të tenderit  “Furnizimi me telefona mobil për konsumatorët e Ptk-së” të shpallur në KRPP është thënë se me këto para do të bliehen telefona Mobil, Smart Phones, USB Modema, për ti shpërblyer konsumatorët.

E, krejt këto paisje teknolgjike në PTK do ti dërgojnë kompanirë “Botek shpk & FMC d.o.o”, që edhe janë shpallur fituese në mesin e  katër konkurentëve.

Ky tender që është dhënët më datën 25.02.2015 priitët të nënshkruhet mes kompanisë dhe PTK’së me datën 09.03.2015.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ptk-shpenzon-17-mije-euro-per-telefona-mobil/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala