Pse u takuan në mbrëmje Thaçi e Mogerini

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës ka takuar mbrëmë shefen e diplomacisë së BE-së, Frederika Mogherinin, e cila po qëndron këto ditë në vendin tonë.

Ja postimi i plotë i Thaçit në facebook:

Mbrëmë takova shefen e diplomacisë së BE-së, zonjën Mogherini me të cilën u pajtuam për progresin që Kosova ka shënuar në rrugëtimin europian. Poashtu pajtuam për nevojën e vazhdimit të dialogut dhe implementimit të marrëveshjeve, themelimin e Gjykatës Speciale si dhe për suksesin e Prishtinës në organizimin e Konferencës së Ballkanit Perëndimor. Kosova u konfirmua si promovuese e paqes dhe bashkëpunimit në Ballkan dhe këto rezultate duhet të kurorëzohen me nënshkrimin e MSA-së para verës dhe liberalizimin e vizave benda këtij vitit. HTH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pse-u-takuan-ne-mbremje-thaci-e-mogerini/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala