Pse po heshtin Jahjaga dhe Veseli për dhunën e mbrëmshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeperlamentari Kadri Veseli vazhdojnë të jenë të heshtur përball zhvillimeve të mbrëmshme që ndodhën në Prishtinë ku u përleshën aktivistë të opozitës me Policinë e Kosovës.

Kur edhe ndërkombëtarët reaguan për ngjarjet e mbrëmshme, presidentja dhe kryeparlametari po heshtin. Më së paku që kanë mund të bënin është një reagim për plagosjen e 14 policëve, lëndimin e një qytetari dhe dëme materiale që u shkaktuan mbrëmë.

Deri tash kanë ardhur shumë reagime ku është dënuar sjellja e dhunshme e opozitës mbrëmë, ndërsa nuk kemi asnjë reagim të Jahjagës dhe Veselit, që janë bartës të dy institucione të rëndësishme./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pse-po-heshtin-jahjaga-dhe-veseli-per-dhunen-e-mbremshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala