Pse duhet që të hiqni karikuesin e telefonit nga priza

Autori:Avdyl Pajaziti

Lënia e karikuesit të telefonit apo tabletit në prizë është një trend që ndiqet nga të gjithë. Secili nga ne mendon se nuk mund të ndodhë gjë nëse ne e lëmë në prizë atë, që nuk harxhohet energji. Ka të tjerë që mendojnë ndryshe. Po si është e vërteta e kësaj gjëje.

Website “Hoë To Geek” ka bërë një eksperiment në lidhje me këtë gjë. Ata kanë vendosur një matës të energjisë elektrike dhe më pas kanë lënë në prizë karikuesit e telefonave, tabletave dhe kompjuterit.

Kur e kanë kontrolluar është parë që energjia elektrike në fakt ishte harxhuar edhe pse të lidhur ishin vetëm karikuesit dhe nuk po ushqenin asnjë pajisje. /albeu.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pse-duhet-qe-te-hiqni-karikuesin-e-telefonit-nga-priza/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala