Provoni inteligjencën tuaj, plotësoni katrorët…veç disa persona ia dalin

Autori:Avdyl Pajaziti

Në rrjetet sociale në internet po qarkullon një veprim matematikor që ‘provokon’ inteligjencën e atyre që e lexojnë. Është një detyrë matematiko-logjike ku duhet të gjenden 3 numrat që japin shumën 30. Ndërkohë që numrat që mund të përdoren janë numrat tek, nga 1 tek 15.

Nga shumë persona të cilët e kanë provuar ta zgjidhin këtë veprim matematikorë shumë pak ja kanë dalë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/provoni-inteligjencen-tuaj-plotesoni-katroret-vec-disa-persona-ia-dalin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala