Protestuesit përleshen me policinë (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

 

 

 

Njësitë Speciale të Kosovës kanë ndërhyrë për të shpërndarë protestuesit në parandalimin e sulmeve të protestuesve ndaj objekteve qeveritare.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se tani e kanë parë të arsyeshme të ndërhynë. Ai ka thënë se qëllimi i tyre nuk ka qenë të pengojnë zhvillimin e protestës, dhe për këtë nuk kanë ndërhyrë më herët.

Grupe protestuesish po sulmojnë me gurë dhe gjësende të rënda policinë e Kosovës dhe lokalet në Sheshin Nënë Tereza.

 

20150124_163952

20150124_164058

20150124_163746

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-perleshen-me-policine-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala