Protestuesit para Qeverisë në Shkup

Autori:Avdyl Pajaziti

Mijëra qytetar nga të gjitha qytetet e Maqedonisë, tanimë kanë arritur para ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë, ku po protestojnë kundër Qeverisë Gruevski.

Ata mbajnë në duar flamuj maqedon dhe flamurin kombëtar shqiptar.

Mijëra protestues kanë nisur protestën e opozitës nga kompleksi i gjykatave në Shkup dhe për momentin protestuesit janë duke ecur kah qendra “Mavrovasja”, në drejtim të objektit të Qeverisë.

11209542_512116008935390_2566363678706491228_n 11218199_512114962268828_7022137959870637282_o 11289432_512114982268826_6914875173672747323_o

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-para-qeverise-ne-shkup/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala