Protestuesit lirojnë magjistralen Prishtinë-Pejë

Autori:Avdyl Pajaziti

Protestuesit që prej orës 08:00 të mëngjesit kishin bllokuar magjistralen Prishtinë-Pejë, kanë vendosur që ta lirojnë atë pas më shumë se dy orësh bllokim. Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së në Drenas, së bashku me disa qytetarë në shenjë proteste për dënimin e grupit Drenica kanë bllokuar magjistralen Prishtinë-Pejë, konkretisht në fshatin Komoran.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-lirojne-magjistralen-prishtine-peje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala