Protestuesit ia thonë këngës

Autori:Avdyl Pajaziti

Derisa Kuvendi i Kosovës po diskuton rreth ndryshimeve kushtetuese të cilat do të hapnin rrugë për themelimin e Gjykatës Speciale, një numër i protestuesve të cilët gjenden para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës ia kanë nisur këngës – patriotike.

Protesta është thirrur nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në mbështetje të së cilëve kanë thënë se do të jenë edhe tri partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-ia-thone-kenges/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala