Protestuesit fillojnë të shpërndahen [Foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

Shkuarja e deputetëve në pauzë ka bërë që edhe protestuesit para Kuvendit të Kosovës të shpërndahen.

Reporteri i ORAinfo bën të ditur se numri i protestuesve para dyerve të Kuvendit nuk është me i madh se 30 persona, pjesa tjetër është larguar.

Protesta është thirr nga organizatat e veteranëve të luftës së UÇK-së, të cilat po e kundërshtojnë krijimin e Gjykatës Speciale.

Sipas tyre, me themelimin e kësaj gjykate po degradohet lufta e UÇK-së. /ORAinfo/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-fillojne-te-shperndahen-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala