Protestuesit e Opozitës Përfundojnë te Bregu i Diellit

Autori:Gazeta Fjala

Një pjesë e protestuesve të opozitës që gjendeshin te sheshi “Ibrahim Rugova”, para Kuvendit të Kosovës, sapo kanë mbërritur te “Bregu i Diellit”, pranë Universiteti Iliria.

Policia duket se i ka ndihmuar në këtë maratonë, ndërsa ekipi i KALLXo.com nga vendngjarja e re, raporton se terreni më i lartë ka ngadalësuar revanshin.

Të njëjtët që hidhnin fishekzjarrë në drejtim të Kuvendit dhe gaz lotsjellës drejt policisë – ndonëse këta të fundit me maska kundërgaz – tani janë në tërheqje të plotë.

Një grup tjetër protestuesish janë shtyrë ndërmjet objektit të Ministrisë së Arsimit dhe Stacionit Policor Nr. 2 që ndodhet aty.

Në zhargonin policor, kjo manovër quhet “Sandwich” për arsye që vetëkuptohen.

Ndërkohë, deputetët e opozitës po vazhdojnë rezistencën duke mos e lëshuar sallën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestuesit-e-opozites-perfundojne-te-bregu-i-diellit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala