Protestojnë për magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Autori:Avdyl Pajaziti

Banorët e fshatit Lum Madh dhe Stanovc i Epërm protestojnë për mënyrën se si po kryhen punimet në magjistralen  Prishtinë – Mitrovicë.

Ata kërkojnë hyrje dalja për qytetarë  dhe automjete në unazen tek Prroni i Cakajkve.

Po ashtu nder kërkesat e tyre është edhe që stacioni i autobusëve te jetë ku ka qenë prej vitit 1963.

Gjatë punimeve kompania punëkryese sipas tyre i ka mbuluar varrëzat e romëve dhe banorët  duhet te ecin mbi to.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protestojne-per-magjistralen-prishtine-mitrovice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala