Protestë për protestat

Autori:Zekirja Shabani

Unioni Studentor në Shkup ka paralajmëruar për të shtunën një protestë solidarizuese me protestuesit në Kosovë kundër Jabllanoviqit dhe për Trepçën.

Sipas organizatorëve, protesta në Shkup do të ketë karakter solidarizues. Ata bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive, por apelojnë edhe për qetësi dhe sjellje paqësore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/proteste-per-protestat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala