Protestë para ministrisë së Arsimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Para Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, sot do të protestojnë studentët e diplomuar në universitetet jopublike në Republikën e Shqipërisë për njohjen e diplomave të fituara në këto universitete.

“Pas shumë përpjekjeve dhe bisedimeve me Ministrin e Arsimit, Bajrami dhe zyrtarë tjerë të lartë në kabinetin e tij, për njohjen e diplomave të fituara në universitet jo-publike në Republikën e Shqipërisë, rezulton fakti se deri më tani edhe për kundër hartimit të draft Udhëzimit Administrativ për njohje të diplomave, aprovimi dhe nënshkrimi i këtij udhëzimi nuk po ndodhë nga ministri Bajrami”, thuhet në njoftimin për protestë të studentëve shqiptarë.

Sipas njoftimit, pas konsultimeve të bëra nga anëtarët e grupit të të diplomuarve, ata janë detyruar të ndjekin edhe rrugë të tjera, të cilat nuk janë të dëshirueshme për ta, por të nevojshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/proteste-para-ministrise-se-arsimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala