Protestë në mesditë

Autori:Avdyl Pajaziti

Aktivistë të lëvizjes Vetevendosje janë në përfundim të përgatitjeve për protestën e sotme. Thirrje për protestë kanë bërë edhe kreu i AAK-së, Haradinaj dhe ai i NISMA-s, Fatmir Limaj. Por në protestë kanë deklaruar se nuk do të marrin pjesë organizata “thirrjet e Nënave”, minatorët e Trepçës e organizata e OVL UÇK.

Lëvizja Vetëvendosje edhe njëherë do të kundërshtojë sot deklaratat e ministrit për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq dhe do kërkojë që ndërmarrja ‘Trepça’ të kthehet në pronësi të shtetit.

Aktivistë të kësaj lëvizje, kanë nisur edhe përgatitjet për të marrë pjesë në protestën e sotme.

Protesta nis sot nga ora 12:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/proteste-ne-mesdite/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala