Protestë në mbrojtje të të arrestuarëve në Kumanovë

Autori:Gazeta Fjala

Sot në qytetin e Pejës është mbajtur protestë në përkrahje të të personave të arrestuar në Kumanovë gjatë përleshjeve të armatosura që ndodhën në muajin maj të këtij viti.

Dhjetëra qytetarë janë mbledhurit në sheshin kryesor të qytetit dhe mbanin parulla përmes të cilave kërkonin hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës dhe lirimin e të arrestuarve

Në maj të këtij viti, në Lagjen e Trimave në Kumanovë, kishte ndodhur një përleshje e armatosur në mes të policisë maqedonase dhe një numri personash të armatosur.  Në këto përleshje, 22 veta kishin mbetur të vrarë, prej të cilëve tetë ishin nga forcat policore./Gazeta Fjala

12096209_1111791332172040_5896190268714248842_n

proteste peje 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/proteste-ne-mbrojtje-te-te-arrestuareve-ne-kumanove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala