Protesta vazhdon

Autori:Zekirja Shabani

Të martën përsëri do të mbahet protestë gjithë popullore në Prishtinë duke kërkuar shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviqit dhe në mbrojtje të Trepçës.

Lëvizja “Vetëvendosje” në një konferencë për media ka njoftuar se të martën në orën 12 do të ketë sërish protesta ndërsa lideri I saj Albin Kurti ka ftuar qytetarët që t’i bashkëngjiten kësaj proteste.

Gjatë ditës së hënë, deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje i kanë rikujtuar kryeministrit Isa Mustafa ultimatumin që ata I kanë dhënë të shtunën për shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviq dhe arsyen përse po protestohet.

Por kryeministri nuk e ka shkarkuar ministrin Jabllaanoviq ndërkohë që në mbledhjen e Qeverisë as që është diskutuar për këtë çështje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protesta-vazhdon/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala