Protesta e radhës të mërkurën

Autori:Zekirja Shabani

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se të mërkurën që vjen do të zhvillohet protesta e radhës.

Lideri Albin Kurti ka thënë se edhe në këtë protestë do të dalin më kërkesa të njëjta sikurse edhe në dy protestat tjera.

Ai ka shtuar se nuk do të lejojnë barriera nga ana e policisë sepse nuk ka nevojë që të kontrollohet populli por duhet të kontrollohet Qeveria.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/protesta-e-radhes-te-merkuren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala