Propozimet e Zhbogarit për Parkun e Paqes

Autori:Avdyl Pajaziti

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Europian në Prishtinë, Samuel Zbogar, ka prezantuar propozimin e tij për zgjidhjen e mosmarrëveshjes në lidhje me të ashtuquajturin “Parku i Paqes”, në urën mbi lumin Ibër në Mitrovicë, ka njoftuar në Bruksel Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini.
“Kryesuesi i grupit punues mbi çështjen e urës Samuel Zbogar paraqiti të dy anët e vlerësimit teknik që është bërë kohët e fundit dhe sugjerime mbi rrugën përpara,” tha Kocijançiq në një deklaratë për shtyp, pa specifikuar detajet e propozim.
Kocijançiq njoftoi se bisedimet për Parkun e Paqës mbi urë, do të rifillojë të hënën 22 qershor, ndërsa një takim ndërmjet kryeministrave të Serbisë dhe Kosovës, Aleksandar Vuçiq dhe Isa Mustafa, përkatësisht, është planifikuar për ditët e ardhshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/propozimet-e-zhbogarit-per-parkun-e-paqes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala