Pronarët e ndërtimint pa leje rrahin inspektorin

Autori:Avdyl Pajaziti

Dje në Prishtinë, Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar pasi të njëjtit kanë penguar inspektorët komunalë, të cilët në asistencë të policisë, kishin shkuar për rrënimin e një kati të shtëpisë pronë e njërit nga të dyshuarit.

Njëri nga të dyshuarit ka sulmuar zyrtarin komunal.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pronaret-e-ndertimint-pa-leje-rrahin-inspektorin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala