Prokuroria kërkon 1 muaj paraburgim për aktivistët e Opozitës

Autori:Gazeta Fjala

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës, në Departamentin e Krimeve të Rënda, janë paraqitur në seancë dëgjimore 9 protestuesit e arrestuar – të cilët ishin përleshur me Policinë, mbrëmjen e së hënës, në protestën e thirrur nga Vetëvendosje, pas ndalimit të Albin Kurtit.

Prokurorja e rastit ka kërkuar 1 muaj paraburgim për të akuzuarit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prokuroria-kerkon-1-muaj-paraburgim-per-aktivistet-e-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala