Prokurori serb: Thaçi do të arrestohet

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd. Madje Thaci mund të prangoset në momentin që shkel tokën e Serbisë.

Këtë po e thotë edhe Prokuroria e Serbisë.

Vet Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukceviq ka thënë për mediat serbe se nëse ish-udhëheqësi i UÇK-së hyn në Serbi ai do të arrestohet.

Gazeta Fjala gjatë ditës së merkurë ka raportuar se Thaci do të arrsetohet nëse hynë në Serbi. Këtë për Gazetë e kanë thënë edhe disa juristë e avokat brenda Qeverisë së Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prokurori-serb-thaci-do-te-arrestohet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala