Projekti i fundit, një tastierë krahu

Autori:Avdyl Pajaziti

Teknologjia tashmë ka vërtetuar se është duke punuar që krahu juaj të vishet me një projekt të fundit.

Tech NEC, tashmë ka vendosur që të vendos një tastierë reale mbi tërë krahrorin tuaj.

Kjo tastierë do të quhet Arm Keypad, apo tastet e krahut që do të punojë ekstra kur ju vëni syzet e veçanta dhe një orë të mençur Nec, poashtu.

Me syzet tuaja ju do të shihni një tastierë të tërë lundruese mbi tërë krahun tuaj, që do të ju shërbejë si një celularë për të shkëmbyer mesazhe.

Kjo mund të zbulojë se ku i keni lënë celësat tuaj të humbur, ndërkohë ora në fjalë do të shfrytëzohet për të shiquar saktësinë e kohës dhe mund të ndryshojë ekranin e tastierës së krahut tuaj në përputhje me rrethanat.

Dicka e tillë do të ju nevojitet në rast se humbni kode të nevojitura në rast xhirollogarie apo dicka të ngjashme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/projekti-i-fundit-nje-tastiere-krahu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala