Produktet do të shtrenjtohen  

Autori:Zekirja Shabani

Çmimet e produkteve, përfshirë xeherorët e hekurit, naftën dhe bakrin pritet të vazhdojnë të rriten, teksa ulja e normave të interesit nga Kina pritet që të nxisë kërkesës, nga ndërtimi deri te industritë e energjisë.

Ulja e dytë e norave referencë të Kinës në tre muaj do të nxisë rritjen e çmimeve, teksa investitorët i paraprijnë pritshmërisë që kredia më e lirë do të nxisë kërkesën, tha Eugen Weinberg, kreu i departamentit të kërkimit të tregjeve te Bloomberg.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/produktet-do-te-shtrenjtohen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala