Prodhuesit vendorë me shumë telashe

Autori:Avdyl Pajaziti

Tarifat e larta të energjisë elektrike, normat e larta të interesit për kredi bankar, taksat doganore, politikat fiskale, janë sfidat me të cilët po ballafaqohen prodhuesit vendorë në Kosovë.

Këto shqetësime prodhuesve vendorë i shprehurën sot në fillim të tryezës së organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), që po mbahet në Prishtinë.

Pjesëmarrësit në tryezë po e vazhdojnë debatin me temë “Zhvillimi i sektorit të prodhimit – sfidat dhe mundësitë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prodhuesit-vendore-me-shume-telashe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala