Prishtinën e mbulon bërlloku (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Qytetarë nga kjo lagje e cila ndryshe njihet edhe si “Lagjja e Shkupit” i kanë thënë lajmi.net se kanë bërë kërkesë për shtimin e kontejnerëve, mirëpo kërkesa e tyre deri me tash ka hasur në vesh të shurdhër.

Kjo është një pjesë e lagjes Prishtina e Re, siç quhet nga Komuna, mirëpo nga këto fotografi që po i shihni, kjo lagje e ka marrë emërtimin “lagjja e bërllokut”.

Qytetarë nga kjo lagje e cila ndryshe njihet edhe si “Lagjja e Shkupit” i kanë thënë lajmi.net se kanë bërë kërkesë për shtimin e kontejnerëve, mirëpo kërkesa e tyre deri me tash ka hasur në vesh të shurdhër.

Afër kësaj deponie të bërllokut gjendet kopshti i fëmijëve “Klea”.

Kjo rrugë gjendet në afërsi të QKUK-së dhe Spitalit Amerikan. /lajmi.net/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prishtinen-e-mbulon-berlloku-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala