Prishtinasit kërkojnë kyçje në koogjenerim

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërshim kërkesash të qytetarëve prishtinas në drejtim të Termokosit, për t’u kyçur në sistemin e ri të koogjenerimit.

Zyrtarë të Termokosit nuk e kanë mohuar interesimin e madh të qytetarëve, të cilët dëshirojnë që dimrin e ardhshëm ta kalojnë, duke u ngrohur me avull sistem tashmë i lansuar i ngrohtores, raporton “038”.

Megjithatë, ky dimër do ngrohë vetëm klientët aktualë të Termokosit.

Zgjerimi i rrjetit është i paraparë për vitin 2016, nëse ngrohtorja fiton një donacion nga Komisioni Evropian.

Qytetarët që patën mundësi të ngrohën në këtë mënyrë dimrin e shkuar, patën edhe ankesa për çmimin e lartë të pagesës, përcjell koha.net. Mbetet të shihet nëse ZRRE-ja do të ulë çmimin e ngrohjes, nga 98 centë, sa është tani për metër katror.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prishtinasit-kerkojne-kycje-ne-koogjenerimi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala