Prishtina rrezikon të mbytet në ujëra të zeza

Autori:Gazeta Fjala

Ndërtimet e shumta e të larta në Prishtinën e pasluftës, ndryshuan krejtësisht strukturën e qytetit, por me këtë valë ndërtimesh ekziston frika se sistemi i kanalizimit do të bllokohet dhe kryeqyteti të mbushet me ujëra të zeza.

Ndërtimi i pa planifikuar urban ka bërë që jo vetëm kanalizimi, por as rryma e ujët e pijshëm nuk mund të sigurohet për të gjithë banorët, njofton Klan Kosova..

Sipas komunarëve, fajin e kanë udhëheqësit e kaluar të kryeqytetit, ku nuk është ndërtuar sipas planit, por sipas fuqisë së ndërtuesve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prishtina-rrezikon-te-mbytet-ne-ujera-te-zeza/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala