Prishen AAK e PDK në Klinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Klinë e shkëputë koalicionin qeverisës me PDK-në në Komunën e Klinës.

Dega e AAK-së në Klinë konsideron se PDK i ka shkelur të gjitha parimet bashkëqeverisëse dhe kjo sjellje ka rezultuar me një qeverisje joefektive, thotë kumtesa partiake duke njoftuar për këtë ndërprerje .

Vendimi për shkëputjen e këtij koalicioni është marrë nga asambleistët e AAK-në në Kuvendin Komunal të Klinës, i mbështetur nga të gjitha strukturat udhëheqëse të degës dhe e ka mbështetjen e nivelit qendror të AAK-së.

Ky vendim hyn në fuqi prej sot, më 8 prill 2015.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/prishen-aak-e-pdk-ne-kline/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala