Presidentja Jahjaga në darkë para fillimit të samitit në Kroaci

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po merr pjesë në Samitin e Bërdo-Brionit në Kroaci, ku pritet të takohet me shumë liderë të rëndësishëm të rajonit.

Ajo pritet të takohet edhe me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden, i cili sot ka arritur në Zagreb ku u prit nga presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç.

Në faqen zyrtare të Presidencës së Kroacisë, është publikuar një fotografi nga darka e cila i ka paraprirë Samitit të Jashtëzakonshëm të Bërdo-Brionit.

Në mesin e liderëve të rajonit shihet edhe presidentja e Jahjaga.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidentja-jahjaga-ne-darke-para-fillimit-te-samitit-ne-kroaci/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala