Presidentja  i “trash” kursimet në bankë

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentes i është rritur pasuria për 11 mijë euro. Përderisa vitin e kaluar ajo është treguar goxha dorëlirë më shpenzimet buxhetore në Presidencës, e para e vendit, Atifete Jahjaga vitin e kaluar të kursyera në bankë kishte 71 mijë euro, ndërsa për këtë vit ajo ka 82,788 euro, të cilat i mban në ProCredit bankt, në bankën e njëjtë poashtu ajo i ka 3,171 euro.

Kështu thuhet ne deklarimin e pasuritë të bërë në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

Ndërsa bashkëshorti i saj mbetet i njëjti, me një veturë Shkoda dhe me 413 euro në bankë./Gazeta Fjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidentja-i-trash-kursimet-ne-banke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala