Presidentja e Kosovës 100 mijë euro për bileta të aeroplanit (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

E para e shtetit Ahtifete Jahjaga ka planifikuar ti shpenzojë hiq më pak se deri në 100 mijë euro për bileta të aeroplanit.

Gazeta Fjala raporton se për shërbimin e transportit ajror për nevojat e Zyrës së Presidentit të Kosovës është për zgjedhur kompania “ Altavia Travel” nga Prishtina në mesin e tre operatorëve në garë.

Kjo kompani ka fituar kontratën publike kornizë me një operator, siç parashihet në tender me çmim 100,002 euro, ndërsa oferta më e shtrenjtë ishte 105 mijë euro./GazetaFjala/

presidentja

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidentja-e-kosoves-100-mije-euro-per-bileta-te-aeroplanit-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala